بی‌بی خدیجه قدیمی‌ترین محل بهبهان برای اجرای آیین‌های سنتی نوروز

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما


مسئول انجمن دوستداران میراث فرهنگی بهبهان گفت: بی‌بی خدیجه، قدیمی‌ترین مکان بهبهان برای انجام فعالیت‌های سنتی در ایام عید پذیرای مسافران نوروزی است.

دولتی مختاران در گفت‌وگو با ایسنا ـ منطقه خوزستان، با اشاره به این که بی‌بی خدیجه در اعیاد سنتی و مذهبی مورد توجه قرار می‌گیرد بیان کرد: با توجه به ساماندهی و آماده‌سازی این مکان و جهت بازدید مسافران غرفه‌هایی در این محل تعبیه شده تا محصولات فرهنگی و صنایع دستی شهرستان بهبهان در آن‌ها عرضه شود.

وی همچنین در خصوص دروازه‌ها و مبادی ورودی شهر گفت: در میدان‌ها و ورودی‌های شهر امکاناتی برای اسکان موقت مسافران فراهم شده تا قبل از ورود به شهر چند ساعتی را به گذران وقت و استراحت بپردازند.

مسئول انجمن دوستداران میراث فرهنگی بهبهان با اشاره به دیگر جاذبه‌های گردشگری بهبهان خاطرنشان کرد: محل‌هایی به نام بُقعه بشیر نظیر و بُقعه شیرعلی هست که در ایام نوروز معمولا عصرها به عنوان تفریحگاه و محلی برای زیارت و سیاحت مورد توجه بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد.

مختاران ادامه داد: پیست موتورسواری بهبهان و جاده کوهستانی مارون که در بین تنگ تکاب قرار دارد حیات وحش زیبایی دارد و آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است. همچنین سد مارون و دریاچه پشت آن در ایام نوروز برای بازدید و استفاده عموم بازگشایی می‌شود.

وی با اشاره به جاده‌ای که از رودخانه مارون می‌گذرد گفت: این جاده سرسبز علاوه بر منظره زیبایی که دارد در دو طرف آن دو روستای زیبا با چشمه‌زارهای پرآب قرار دارند که انواع گونه‌های حیات وحش از جمله پرندگان زیبا و بزهای کوهی در آن زیست می‌کنند که در ساعاتی از روز برای آبخوری به پایین دامنه کوه‌ها می‌آیند.

ãäÈÚ

مشخصات

  • منبع: http://khouzestan.blogsky.com/1396/12/21/post-41130/
  • کلمات کلیدی: بهبهان ,مسافران ,توجه ,مارون ,اشاره ,نوروز ,بی‌بی خدیجه ,مورد توجه ,قرار می‌گیرد ,ایام نوروز ,مسافران نوروزی ,میراث فرهنگی بهبهان ,دوستداران م
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها